O WARSZTATACH W ZAGRODZIE

Z wielką przyjemnością chciałabym zaprosić Państwa do odkrywania bogatego, fascynującego, a zarazem zapomnianego świata tradycji  regionów Polski Wschodniej, a zwłaszcza mojej rodzimej Lubelszczyzny.

Spotkania warsztatowe jakie oferuje moja Zagroda odbywają się w izbie pełnej starych, domowych sprzętów z duszą, w klimacie przedwojennej chaty wiejskiej. Tematyka zajęć, zależna od pory roku, obejmować będzie tradycje i obyczaje związane ze świętami i uroczystościami, zarówno tymi o rodowodzie słowiańskim, jak i ściśle ze świętami kościelnymi.

W trakcie naszych spotkań chcę ukazać ścisły związek człowieka z przyrodą, czego wyrazem będzie wykorzystywanie w procesie twórczym materiałów pochodzenia naturalnego ( zioła, kwiaty, drewno, siano, wiklina, etc. ). Uczestnicy poznają zapomniane zioła z okolicznych pól i łąk oraz ich zastosowanie, jak też wykorzystywanie ich w tradycji ludowej. Przy sprzyjającej aurze zapraszam na moją własną łąkę kwietną, gdzie bezpośredni kontakt z naturą umili spędzony twórczo czas…

Zapewniam:

  • Materiały, z których wykonamy ciekawe arcydzieła,
  • Dogodne warunki do pracy i wypoczynku na świeżym powietrzu,
  • Profesjonalną wiedzę, przekazywaną w ciekawy sposób,
  • Wspaniały klimat i atmosferę, zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych

Czas trwania zajęć:  2 godzin zegarowe

Cena: 30 zł dzieci, 40 zł dorośli

Grupy warsztatowe:  maksymalnie 25 osób

Każdy miesiąc, to inne, ciekawe zajęcia i procesy twórcze. Poznajemy, tworzymy, uczymy się i bawimy. Uczestnicy mogą wybrać dowolny, oferowany temat zajęć warsztatowych. Tematyka zajęć warsztatowych obejmować będzie tradycje i dawne zwyczaje, jakie  w danym miesiącu i porze roku odnaleźć możemy w dawnym kalendarzu, zaś materiały wykorzystywane w procesie twórczym, pokażą nam jak kreatywna może być otaczająca nas przyroda….